Filmová Vampýrská akademie

15. března 2014 v 20:33 | ♥ Zuzka ♥ |  Recenze
Vampýrská akademie. Vampire academy. Vampire akadémia. Akademia wampirów. Akademi vampir. Vampirska akademija. Vampire akademia. Aкадемия вампиров. Vampire akademya. Academi fampir. Академия за вампири.

Několik náhodně vybraných jazyků. Ve všech to zní krásně. Nebo alespoň to krásně vypadá.
Na film jsem šla hned v den premiéry, v co nejbližším čase. Věděla i o předpremiéře, ale to bohužel nevyšlo. Celý film byl ve vtipném duchu. Musela jsem se smát hned u první scény, kdy se Rose zmínila o plastice. Teď si tak říkám... film byl dost srandovní, ale komedie to nebyla ani náhodou. K vidění bylo i několik napjatých scén, které vám zrychlily tep. Moc se mi líbilo, že se režisér (scénárista a kdoví kdo ještě) drželi obsahu knihy. Až na pár scén, jako například scéna se strigoji... U ostatních filmů mi to vadí, vždycky nahlas nadávám : ''Děláte si srandu?? To v knížce nebylo! Nevím co si to zase vymysleli..! '' Vampýrské akademie se to ale netýká. Ve chvíli kdy jsem uviděla strigoje jsem ani nepomyslela na to, že v knížce to napsáno nebylo. Instinktivně jsem se obávala o Rose Lissu. A Dimitrije, samozřejmě. Možná že u konce nemuseli měnit Nataliinu poslední oběť, ale nemůžu mít všechno.

Zoey Deutch, Rosemarie Hathaway.
Tak tahle role Zoey stoprocentně sedla! Musím (s potěšením) uznat, že impulsivní, ztřeštěnou, nepřemýšlející, divokou, nebezpečnou, nezodpovědnou (jen ze začátku, samozřejmě ;-) ) ztvárnila skvěle. Podle některých fotek bych si i tipla, že Zoey je právě tak šílená, jako Rose. :-) Někde jsem se se dočetla, že Zoey nemá v plánu být herečkou, nýbrž tanečnicí. Což je podle mě škoda...

Lucy Fry, Vasilissa Sabina Rhea Dragomir.
Lissa by měla být vysoká, okouzlující, křehká, milá, charismatická, přátelská, soucitná, laskavá, a díky éteru i velmi citlivá. Do role Lissy bych Lucy neobsadila. Né proto, že by to byla špatná herečka, to ne! Jen jsem si Lissu představovala s dlouhými a rovnými vlasy, a co si budeme povídat, má být o dost vyšší než Rose. Což ve filmu není. Ale když se přeneseme přes tyhle detaily, Lucy mi celkem sedla. A myslím že si na ni rychle zvyknu. ;-)

Danila Kozlovskij, Dimitrij Belikov.
K Danilovi moc slov nemám, protože ta jedna hlavní věc převládá. Danila je stejně jako knižní Dimitrij neuvěřitelně sexy! Ty jeho vlasy v culíku, vypracované tělo (které jsme viděli hlavně v té první scéně v tělocvičně..), noo.... Ach booože... :3 Ale když tedy na chvilku (ale opravdu jen na chvilku) odsuneme stranou jeho božské tělo, Danila hravě zvládl i Dimkovi povahové rysy. Statečnost, upřímnost, tajemnost, galantnost a samozřejmě jeho lásku k Rose. Ta je vidět snad v každém jeho pohledu. :-)

Dominic Sherwood, Christian Ozera.
Mě se moc líbí Dominicův vzhled. V knize je popsán stejně. Černé vlasy, nebezpečný pohled ve tváři, modré oči, černé oblečení... Zkrátka pan tajemný.

To by byli hlavní postavy. Teď už jen ve zkratce.

Mason - byl skvělý, ale možná až trochu moc žárlivý. Ale vynahradilo to to, že jejich přátelství s Rose bylo vidět v každé scéně.

Mia Rinaldi. Tak ta mě vzhledově strašně zklamala. Měla to být holčička s lokýnkami, zatímco...

Ellen Kirová. Hrůůůůůza!!! Okamžitě někdo vystřihněte všechny její scény a zničte je! Já nevím jak ostatní, ale já jsem si ředitelku Kirovou představovala jako uťápnutou čtyřicátnici, a ve filmu to byla sexy kočka. No upřímě lidi? Svěřili by jste týhle bláznivý ženský celou akademii?

Film mě nadchl. Už jsem ho viděla dvakrát, a už jsem s kamarádkou domluvená napotřetí. Zastávám názor : Jiné kino, jiný zážitek. Ovšem na knížku/knížky prostě nemá. Nemyslím to nijak zle, ale já jsem knihomol celým srdcem a knížky vs. film?? To je pro mě jasná volba :-) . Strašně mě překvapilo že v kině nás bylo dohromady šest. Je pravda, že ten kdo neslyšel o knihách, film prostě nelákal. A myslím že i kdyby tam někdo šel, moc by tomu nerozuměl. Já ukecala ségru, a celý film jsem poslouchala otázky typu : '' A kdo to teda vlastně je?? Cože znamená strigoj? A strážce je tam teď kdo? Počkej, a jak to že jí vidí do hlavy?? '' A mnoho dalších. Takže ten kdo příběh neznal předem, z toho nebude mít moc veliký zážitek. Ale to není můj problém. Já znám knížky nazpaměť. Obrazně řečeno, samozřejmě :-D .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama