Říjen 2013

Pokrevní pouta

27. října 2013 v 19:08 | ♥ Zuzka ♥ |  Recenze
Pokrevní pouta jsou volné pokračování k Vampýrské akademii. Mám sice pocit, že se ve slovech budu opakovat, ale v tomto případě si opravdu nemůžu pomoct. Smějící se

Tahle edice má zátím jen tři díly- Pokrevní pouta, Zlatá lilie, Indigové kouzlo. Čtvrtý díl vychází 14.2.2014, jen tak mimochodem. Mrkající Tyhle knížky už nejsou z pohledu Rose a ona ani Dimitrij a Lisa (atd.) už se tu (bohužel) nevyskytují, přestože příběh o nich pořád je. Zde je to z pohledu alchymistky Sydney.

Sydney Sageová se v očích alchymistů provinila, když pomohla dhampýrce Rose. Teď má šanci to odčinit. A to tím, že bude dohlížet na Lissinu mladší sestru Jill, která se po brutálním útoku musela přestěhovat do světa lidí. Sydney pomalu zjišťuje že i když jsou tyto osoby vampýři, jsou fajn. Obzvlášťě někteří. Sydney je naprosto oddána své práci a věří tomu proč to dělá. Proto si (nahlas) nestěžuje na svého vedoucího, s nímž měla v minulosti osobní problémy. Ze začátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, než ji spolužáci obviní, že díky svému (alchymistickému) tetování mluví plynule pěti jazyky, chemii zvládá lépe než její učitel, v dějepise má na vše odpověď, apod. Pak nastanou problémy. Ale i tyto problémy jsou nic, ve srovnání s tím, že se zamilovala do sebestředného vampýra....

Vampýrská akademie

25. října 2013 v 19:06 | ♥ Zuzka ♥ |  Recenze
Vampýrská akademie je edice šesti knih - Vampýrská akademie, Mrazivý polibek, Stínem políbená, Krvavý slib, Spoutáni magií, Poslední oběť.

Když dhampýrka Rose a morojská princezna Lissa uprchly z akademie, strhlo se peklo. Nejenže ani jedna z dívek není plnoletá, ale Lissa je poslední ze svého rodu.A kdyby zemřela, vymřel by celý rod Dragomirů. Nikomu se nepodařilo je v lidském světě najít.... Až na strážce Dimitrie Belikova.

Rose Hathaway je drzá dhampýrka, odhodlaná chránit Lissu za každou cenu! Rose se nechá velmi snadno vytočit a pak reaguje přímo nepříčetně.. Proto jí dělá problém podmínka ředitelky Kirové. Nesmí vyvolat konflikt ani se do žádného dostat. Ale copak se může nechat zesměšňovat celou školou? Nebo hůř. Může snad někdo zesměšňovat Lissu?

Lissa Dragomir je morojská princezna. Když jí při autonehodě zemřeli rodiče a bratr stala se poslední svého rodu. Lissa při této nehodě byla a jako jediná seděla na bezpečném místě. Ovšem v autě jela i Rosse která rozhodně přežít neměla. Lissa je velmi citlivá, proto se každou chvíli psychicky hroutí... Ale kdo by se nehroutil, kdyby mu na postel položili lišku s podříznutým hrdle, nebo kdyby jste našli uprostřed pokoje umírajícího králíka..taky celého od jeho vlastní krve?

Dimitrij Belikov je uznávaný strážce... momentálně přidělen jako strážce Lissi. Dimitrij doučuje Rose bojové umění. Co se ale stane, když se do mladé studentky zamiluje? A co se stane když ona bude jeho city vřele opětovat?

Edica plná napětí, strachu, lásky, vtipu.. no hlavně toho napětí! Richelle Mead k Vampýrské akademii napsala volné pokračování - edici Pokrevní pouta. Ty už nejsou napsané z pohledu Rose, ale.... No to se dozvíte v mé příští recenzi! ;)
LEGENDA - Marie Lu

7. října 2013 v 19:59 | ♥ Zuzka ♥ |  Recenze
Tahle knížka mě naprosto dostala! Napětí od začátku až do konce. Nemohla jsem se odtrhnout.

Knížka je o uprchlém Danielovi ( = Day ) z chudé rodiny a June - nejchytřejším dítětem Republiky. Day je už dávno prohlášen za mrtvého a přesto je nejhledanější osobou Republiky. Jak je to možné? Docela snadno!

Když byli June dva roky, při nehodě jí zemřeli oba rodiče. Zbyl jí jen její bratr. Jaké to bude, až její bratra zemře a zjistí že rodiče nezemřeli jen náhodou?

Jejich cesty se střetnou brzy. Z jedné strany bude tento střet úmysl. Ale z té druhé?

Kniha plná strachu, napětí , lásky, nenávisti, utrpení a zrady. Hlavně zrady!